Kitaplar

(1993). Şerif Muhiddin Targan (Hayatı-Besteciliği-Eserleri). İzmir: Ege Üniversitesi Matbaası

Şerif Muhiddin Targan

Hayatı, kişiliği, resim yönü, udları, defterleri, çok seslilik düşünceleri, ud icracılığı, verdiği konserler, ud metodu ve eserleri hakkında bilgilere ulaşılabilecek bir çalışma.


(2004). Kitâb-ı Edvâr. İzmir: Can Basımevi

Kitâb-ı Edvâr

Londra British Library’de bulunan 15. yüzyıla ait, bugüne dek hiçbir bibliyografya kaydı bulunmayan ve yazarı bilinmeyen önemli bir edvârın çevriyazımı, günümüz türkçesi ve asıl metni.


(1998). 50. Sanat Yılında Dr. Ayhan Sökmen. İzmir.

50. Sanat Yılında Dr. Ayhan Sökmen

Ege Üniversitesi, Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Kurucusu, hocası, ses sanatçısı ve göz hekimi Ayhan Sökmen’in 50. sanat yılı münasebetiyle hazırlanan bir kitaptır. Konservatuvarın kuruluş aşamasını tüm açıklığıyla ortaya koyması bakımından önemli bir çalışmadır.


(1993). Rehber-i Mûsikî. İzmir: Ege Üniversitesi Matbaası

Rehber-i Mûsıkî

İkinci baskısına ait bir çevriyazı ve incelemeyi içerir. Metnin aslı kitabın sonunda verilmiştir.


(2004). Rûh-perver. İzmir: Metabasım

Rûh-perver

Hollanda Leiden Üniversitesi kitaplığında bulunan ve yazarı bilinmeyen bir başka edvârın çevriyazımı, günümüz türkçesi ve asıl metni.


(2003). Hâzâ Mecmûa-i Sâz ü Söz. İzmir: Metabasım

Hâzâ Mecmûa-i Sâz ü Söz

British Library’de bulunan nüshanın tam çevriyazımı ve incelemesini içerir. Derkenar metinler ayrı bölümde ele alınmış ve tüm eserlerin notaları müdahale edilmeksizin günümüz notasına aktarılmıştır. Kitabın sonundaki dizinler, kitabın detayına daha kolay ulaşılmasını sağlamaktadır.


%d blogcu bunu beğendi: